Promesy na dotacje dla samorządów

Środa, 11 wrzesień 2019

W czwartek 5 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uroczyście wręczył promesy wójtom, burmistrzom i starostom na 17 inwestycji drogowych w powiatach: wołowskim, górowskim i średzkim.  W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Powiat Wołowski pozyskał ponad 236 tys. zł na remont drogi 1276 D w miejscowości Białawy i Białawy Wielkie. Symboliczny czek odebrał Starosta Wołowski Janusz Dziarski.

Z rąk wojewody promesy odebrali również przedstawiciele Gminy Brzeg Dolny, reprezentowanej przez burmistrza – Pawła Pirka i Gminy Wińsko, którą reprezentowała Bogusława Folkman, zastępca wójt.

Obecność Wojewody Dolnośląskiego w naszym powiecie  była również doskonałą okazją do wizji

rozpoczętej przebudowy drogi Krzydlina Mała – Krzydlina Wielka – Domaszków. Na inwestycję  Powiat Wołowski pozyskał aż 2,6 mln z Funduszu Dróg Samorządowych.