Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Środa, 29 kwiecień 2020

29 kwietnia odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego.  Na pytania starostów i Prezydentów miast na prawach powiatu odpowiadał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Zbigniew Terek.

 


Głównym tematem telekonferencji było omówienie obecnej sytuacji regionu związanej z koronawirusem. Starostowie poruszali m.in. problematykę finansowania kosztów walki z Koronawirusem. Starosta Wołowski Janusz Dziarski zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego z prośbą o udrożnienie przepływu informacji dotyczących osób zakażonych od służb Wojewody do sanepidów powiatowych. Ponieważ zdarza się, że są różnice pomiędzy komunikatami w województwie i powiecie. Takie sytuację niepokoją mieszkańców, którzy często analizują odmienne dane sądząc, że „władza ukrywa prawdziwe dane”.

 

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski  odniósł się również do konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, którzy zapowiedzieli drugi etap odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 4 maja 2020 r. otwarte zostaną hotele i noclegownie, galerie handlowe: jeden klient na 15 m2, częściowo zostaną zniesione również restrykcje dotyczące instytucji kulturalnych (biblioteki, muzea, galerie sztuki), będą możliwe zabiegi rehabilitacyjne (z wyłączeniem salonów masażu). Natomiast od  6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.

 

Dyrektor Terek referował tematykę związaną ściśle ze służbą zdrowia. Sprawy jej funkcjonowania i finansowania w czasie zwalczania koronawirusa w głównej mierze interesowały starostów. Sygnalizowano wysokie koszty i niską płatność przez NFZ za tzw. triaż i organizowanie we wszystkich szpitalach izolatoriów dla podejrzanych o zarażenie Covid-19.

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 32
odwiedziny: 11745962

Informacja o finansowaniu projektu